Polityka ochrony dzieci w Pracowni Psychoterapii i Rozwoju STOPKA Monika Kaczkowska
Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz.U. poz. 1606), Polityka oraz procedury ochrony małoletnich przed krzywdzeniem zostały przyjęte i obowiązują w Pracowni Psychoterapii i Rozwoju STOPKA Monika Kaczkowska.
Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez zespół Pracowni Psychoterapii i Rozwoju STOPKA Monika Kaczkowska ( Pracownia STOPKA), jej pracowników/współpracowników jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik/współpracownik/ traktuje każde dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego prawa i potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przez kogokolwiek wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Pracownik/współpracownik Pracowni STOPKA, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów i regulacji wewnętrznych oraz swoich kompetencji. Niniejszy dokument stanowi wdrożenie standardów ochrony małoletnich w praktyce w Pracowni STOPKA. Ilekroć w niniejszej Polityce jest mowa o stanowisku czy roli w Pracowni STOPKA w rodzaju męskim (np. pracownik/współpracownik) tyczy się to obu płci. Formę tę przyjęto jedynie dla zachowania skrótowej formy dokumentu
- Każdy pracownik / współpracownik Pracowni STOPKA przed przystąpieniem do realizacji swoich obowiązków w Pracowni STOPKA zapoznaje się z niniejszą polityką, a jej przestrzeganie deklaruje przez złożenie podpisu pod stosownym oświadczeniem. 2. Pracownicy i współpracownicy Pracowni STOPKA mają na uwadze sytuację i dobrostan dziecka. Dobro dziecka stanowi nadrzędną wartość dla naszej Pracowni STOPKA.
Z dokumentem zapoznano członków personelu Pracowni, na bieżąco informowani są rodzice/opiekunowie prawni dzieci.
Na terenie Pracowni w ogólnodostępnym miejscu udostępnione zostały także informacje na temat możliwości uzyskania pomocy oraz numery bezpłatnych telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.
Podczas realizowanych zajęć w Pracowni małoletni będą informowani, do kogo mogą się zgłosić z prośbą o pomoc lub radę w przypadku krzywdzenia.